52-рото Народно събрание ще бъде свикано на 30 април (четвъртък) от 10 ч. Това обяви президентът Илияна Йотова. На него клетва ще положат новите 240 народни представители, ще бъдат избрани и председател и заместник-председатели на парламента.
Веднага след това ще започне процедурата по формиране на правителство – с консултации при държавния глава и с връчването на проучвателните мандати. „Ще вървим по конституционните текстове“, каза още Илияна Йотова и допълни, че процедурата ще бъде съобразена с майските празници.
„Убедена съм, че ще видим нов, съвсем различен парламент“, добави президентът и каза, че очаква смели и бързи решения.
По думите на държавния глава, първите задачи са свързани с приемането на бюджета за 2026 година.












