- Advertisement -spot_imgspot_img
ЛайфстайлАвтономното такси на Tesla вече е в производство

Автономното такси на Tesla вече е в производство

- Advertisement -spot_imgspot_img

Cybercab – автономното роботакси на Tesla – вече се произвежда. Това съобщи главният изпълнителен директор на компанията Илон Мъск.

Милиардерът публикува в социалната мрежа X рекламно видео с краткия текст: „Cybercab вече е в производство“.

Клипът, който е заснет основно от купето на превозното средство без шофьор, е с продължителност 38 секунди. В него се вижда как Cybercab напуска производствената линия и излиза на пътя.

Илон Мъск сподели и още едно кратко видео, на което няколко златисти возила се наредени в колона.

Cybercab, представян като самоуправляващо се роботакси без волан и педали, беше показан за първи път през есента на 2024 г. Тогава Мъск прогнозира, че моделът ще бъде пуснат на пазара през 2027 г.

През юни миналата година Tesla започна да предлага услуги с роботакси на ограничен кръг поканени потребители в Остин, щата Тексас.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Последни новини
- Advertisement -spot_img
Свързани статии
- Advertisement -spot_img