България ще гостува на Дания в мач от Световна група I на Купа Дейвис. Това отреди тегленият днес жребий. Двубоят ще се проведе в периода 18 – 20 септември.
Българските тенисисти загубиха от Белгия през изминалия уикенд при дебюта си сред най-добрите отбори в турнира, който има статут на световно отборно първенство. Въпреки поражението страната ни се изкачи с три позиции и вече заема рекордното 31-во място в ранглистата на Купа Дейвис.
От своя страна тимът на Дания отстъпи на Хърватия с 1:3 победи и е на 21-ва позиция в ранглистата. Първата ракета на скандинавците е Холгер Руне, който пропусна двубоя заради скъсан ахилес и се очаква да отсъства продължително от корта.
При успех срещу Дания България ще се завърне в Световната група, а при загуба ще играе през следващия февруари за оставане в Световна група I.
България и Дания са се срещали само веднъж в историята на Купа Дейвис – през 1982 г., когато тимът ни губи в София с 1:4.












