- Advertisement -spot_imgspot_img
СпортДевойките с първа европейска отборна титла

Девойките с първа европейска отборна титла

- Advertisement -spot_imgspot_img

Исторически ден за българската художествена гимнастика във Варна. Европейското първенство в морската ни столица започна със злато в отборната надпревара при девойките, съобщават от Федерацията.

Това е първата европейска титла за България, откакто се провежда отборно състезание за девойки – от 2006 г. До момента страната ни еимаше пет бронзови медала.

„Това е златото на едно ново поколение, което вече пише история за България! Браво на момичетата, на треньорския щаб и на всички, които стоят зад този огромен успех! Варна аплодира своите шампионки!“, написаха в профила си в социалните мрежи от Българската федерация по художествена гимнастика.

Сияна Алекова, Александра Петрова и Деа Емилова, които са дебютантки на такъв форум, събраха 102.250 точки, за да триумфират. На второ място е Украйна със 100.550 точки, а на трета позиция е Израел с 97.950.

Първите осем гимнастички се класират за финалите на отделните уреди, като България има три от четири финала. Деа Емилова ще спори за отличията на лента с първа по сила оценка от 26.800 точки и с на бухалки с 25.850, което е трети резултат. Алекова влиза сред най-добрите осем на обръч с втора оценка от 26.650 точки.

Утре (28 май) Европейското първенство продължава с квалификациите на обръч и на топка при жените. Стилияна Николова и Ева Брезалиева ще играят в поток F от 15,20 ч. до 16,20 ч. Церемонията по откриването е от 18,45 ч., а финалите на отделните уреди при девойките започват от 19,30 ч.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Последни новини
- Advertisement -spot_img
Свързани статии
- Advertisement -spot_img