Димитър Кисимов се класира за осминафиналите на двойки при юношите на втория за годината турнир от Големия шлем – „Ролан Гарос“. 18-годишният българин и Конър Дойг, които станаха шампиони на Откритото първенство на Австралия в началото на годината, победиха в първия кръг представителите на домакините Дамиан Клерк и Матис Мартен с 6:3, 6:2. Срещата продължи 57 минути.
В спор за място на четвъртфиналите българинът и южноафриканецът ще се изправят срещу петите поставени в схемата Николас Баена от Перу и Тито Чавес от Испания.
По-рано днес Димитър Кисимов приключи с участието си на сингъл в Париж. Във втория кръг той отстъпи именно на партньора си на двойки Конър Дойг с 4:6 и 5:7.
В Мелбърн през януари, при дебюта си в турнир от Големия шлем, българинът отпадна още в първия си мач в индивидуалния турнир, но заедно с Дойг триумфираха в надпреварата по двойки.












