Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Елизара Янева се класира за квалификациите на втория за сезона турнир от Големия шлем – „Ролан Гарос“. Това съобщават от Българската федерация по тенис. Досега тийнейджърката имаше участия само при девойките.
19-годишната българка прави отличен сезон и през тази седмица е на рекордното за нея 224-то място в световната ранглиста при жените. Елизара Янева имаше ключова роля за промоцията на националния отбор на България в Група I на световното отборно първенство. През миналата седмица тя записа и първата си победа в турнир от календара на WTA.
С класирането на Янева българите в квалификациите в Париж ще бъдат общо трима. В пресявките при жените ще участва и Виктория Томова, а при мъжете – Григор Димитров. В турнира при юношите представител на страната ни ще бъде Димитър Кисимов, който в първия турни от Големия шлем за годината – Откритото първенство на Австралия, завоюва титлата на двойки при подрастващите.












