Григор Димитров отпадна в първия кръг на квалификациите при мъжете на Откритото първенство по тенис на Франция. Хасковлията, който в събота навърши 35 години, отстъпи с 6:3, 5:7, 6:7(6) на 22-годишния португалец Жайме Фария, който е №117 в световната ранглиста.
Димитров допусна пробив още в първия гейм на мача, но след 1:3 спечели пет поредни гейма, за да вземе първия сет. Българинът проби за 2:1 във втората част, а при 5:4 сервираше за спечелване на мача, но загуби три поредни гейма и резултатът в сетовете беше изравнен. В третата, решителна част първата ракета на България проби за 2:1, допусна изравняване при 4:4, но след нов брейк за втори път сервираше за спечелване на двубоя. Фария обаче върна пробива, а след това спечели подаването си, за да поведе с 6:5. Българинът успя да вземе сервис гейма си и така се стигна до решителен тайбрек до десет спечелени точки. В него Григор Димитров изостана с 1:4 точки, намали пасива си до 5:6, но загуби четири от следващите пет точки и отпадна от надпреварата.
Това беше седма поредна загуба за тенисиста ни, който от началото на годината има едва две победи в 12 изиграни мача.
По-късно днес в пресявките стартира и Виктория Томова, която ще се изправи срещу Ирене-Бурийо Ескориуела. Софиянката е последната ни участничка с шанс за влизане в основната схема, след като вчера и дебютантката Елизара Янева отпадна в квалификациите.












