Григор Димитров започна с победа на двойки участието си на турнира от сериите ATP 500 на твърди кортове в Акапулко с награден фонд 2,46 милиона долара.
Българинът и Флавио Коболи от Италия победиха четвъртите поставени в схемата Люк Джонсън (Великобритания) и Ян Желински (Полша) със 7:6(6), 2:6, 10:8 за 97 минути игра.
В тайбрека на първата част Димитров и Коболи пропуснаха две точки за вземане на сета, но се възползваха от третата. Във втория сет те загубиха пет поредни гейма – от 2:1 до 2:6. В шампионския тайбрек изоставаха със 7:8, но със серия от три поредни печеливши точки стигнаха до обрата и до крайната победа.
Следващите им съперници ще бъдат определени в сблъсъка между Рафаел Ходар (Испания)/ Родриго Пачеко Мендес и Остин Крайчек (САЩ)/ Никола Мектич (Хърватия).
В първия кръг на сингъл Григор Димитров ще се изправи срещу французина Теранс Атман. Двубоят трябва да се играе в нощта срещу сряда (25 февруари). Българинът е печелил надпреварата в Акапулко през 2014 г.












