Григор Димитров започна успешно участието си на турнира от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс. Българинът надигра с 2:1 сета Теранс Атман от Франция и така се реваншира за загубата си от същия съперник през миналата седмица в Акапулко.
В първия сет 24-годишният хасковлия започна силно и успя да пробие подаването на съперника си, но веднага позволи на опонента си да върне пробива и да изравни за 1:1. В седмия гейм Димитров отново стигна до пробив и поведе с 4:3. Този път той задържа предимството си и завърши сета в своя полза – 6:4.
Втората част започна равностойно, като играта вървеше гейм за гейм. След драматичен развой в края Атман успя да затвори сета с 5:7.
В третия сет българинът отново пое инициативата. След размяна на пробиви Григор Димитров се възползва от грешки на съперника си, с 3:1 и контролираше играта до края на срещата, като спечели с 6:4.
В следващия кръг българският тенисист ще срещне един от фаворитите в турнира – шампиона от Откритото първенство на Австралия през януари Карлос Алкарас.












