Българската женска щафета на 4 по 6 километра в биатлона се нареди на 12-о място в днешния старт от Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина. Така момичетата повториха класирането на мъжете от вчера.
В Антерселва бронзовата медалистка от индивидуалната дисциплина Лора Христова даде много силен старт на тима ни, като не допусна нито един пропуск на рубежа, след втората стрелба дори беше лидерка, а на финала предаде на Милена Тодорова на третата позиция. Четвъртата от спринта Тодорова се движеше близо до подиума. На третия пост Мария Здравкова се пропука на стрелбата от положение прав и направи две наказателни обиколки, което свали отбора на по-задна позиция. Стабилният последен пост на Валентина Димитрова позволи класиране на 12-а позиция.
Това е вторият най-добър резултат за българките през този сезон, те имат 9-о място в старт за Световната купа. Днес шампион стана съставът на Франция в състав Камий Бене, Лу Жанмоно, Осеан Мишлон и Жюлия Симон. Със среброто се поздравиха шведките, бронзът остана за Норвегия.












