Рекорден брой български общини – над 50, участват тази година в международното туристическо изложение „Ваканция & СПА Експо 2026“. Това е резултат от активната работа и доброто сътрудничество с местната власт, което беше основен акцент и реална и последователна политика през 2025 г. Това заяви министърът на туризма Мирослав Боршош. По думите му именно засилването на ролята на регионите за развитието на сектора е световна тенденция, която България успешно следва през последната година.
Туристическото изложение, което се провежда в София от днес (12февруари) до събота включително, събира представители на институции, бизнес и културни организации.
Националният щанд, организиран от Министерството на туризма, представя България като разнообразна и целогодишна дестинация с акцент върху културния туризъм, българските занаяти, летния и зимния туризъм, както и градските преживявания.
„Именно чрез подобни форуми показваме как партньорството между институциите, местната власт и бранша води до по-силно и по-конкурентоспособно представяне на България. Държава, общини и бизнес – това са трите основни стълба за устойчивото развитие на туризма“, каза още министърът в оставка Мирослав Боршош.












