- Advertisement -spot_imgspot_img
ЛайфстайлНасърчават туризма с кампанията „Пощенска картичка от…“

Насърчават туризма с кампанията „Пощенска картичка от…“

- Advertisement -spot_imgspot_img

От древните улици на Хисаря България изпраща своята покана към туристите – този път чрез второто издание на националната кампания „Пощенска картичка от…“, посветена на културния туризъм като ключов елемент за привличане на повече посетители и за удължаване на летния сезон.

Кампанията на Министерство на туризма съвместно с информационната агенция Bgtourism.bg обхваща едни от най-разпознаваемите места в страната, като за първи път включва остров Света Анастасия, Двореца Врана и „Двореца“ в Балчик. Тя комбинира дигитални „пощенски картички“, видеоразкази и фотоконкурс, който ще даде възможност на българите да се включат активно в популяризирането на страната до 1 септември – в разгара на летния сезон.

Кампанията „Пощенска картичка от…“ не само показва красивите места на България, но и дава възможност на хората сами да ги откриват и представят по свой красив начин“, заяви заместник-министърът на туризма Павлин Петров. „България има изключително предимство – съчетанието от природа, четири сезона, богата култура и история, както и минералните извори, които допринасят за здравето“, каза още той.

От своя страна кметът на Хисаря Ива Вълчева акцентира върху подготовката на местно ниво: „През последните две години работим последователно за обогатяване на туристическото съдържание – чрез културни и кулинарни събития и фестивали, които удължават сезона и привличат различни публики. Насърчаваме участието на местните производители и представянето на традиционни продукти като част от туристическото преживяване.

С този проект България не просто рекламира своите дестинации, а ги превръща в лични истории, казаха още организаторите на кампанията.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Последни новини
- Advertisement -spot_img
Свързани статии
- Advertisement -spot_img