- Advertisement -spot_imgspot_img
БългарияОще 290 българи се прибират от Близкия изток

Още 290 българи се прибират от Близкия изток

- Advertisement -spot_imgspot_img

С два полета – от Оман и от Дубай, у нас днес се очаква да се завърнат още 290 български граждани, които бяха блокирани заради военния конфликт в Близкия изток. Това съобщават от Министерството на транспорта и съобщенията.

Самолет на авиокомпания „България Еър“ е излетял тази сутрин от международното летище „Салала Интернешънъл Еърпорт“ в Оман със 110 пътници на борда. От тях 74 са от чартър на авиокомпанията, останалите са по списък на Външното министерство. Очаква се самолетът да кацне на летище „Васил Левски“ – София около 17,30 ч.

Втори самолет – Airbus A320 на „България Еър“, в момента е на летище „Ал Мактум Интернешънъл“ в Дубай, откъдето 180 пътници, заявили желание да се приберат в България чрез Министерството на външните работи, ще бъдат транспортирани до София.

С полетите, организирани от държавата, през вчерашния ден у нас бяха прибрани 411 души, допълват от транспортното ведомство.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Последни новини
- Advertisement -spot_img
Свързани статии
- Advertisement -spot_img