Шест парламентарни групи ще има в 52-рото Народно събрание. Това официално стана факт, след като председателят на парламента д-р Михаела Доцова изчете съставите. Така беше потвърдено и очакваното разделение в отделни групи на формациите от коалицията „Продължаваме промяната – Демократична България“, които се явиха заедно на парламентарните избори.
Петър Витанов от „Прогресивна България“ оглавява парламентарната група на формацията на Румен Радев. Заместник-председателите ще са четирима: Галин Дурев, Владимир Николов, Слави Василев и Олга Борисова. Секретари на групата ще са Светла Коджабашева и Асен Бабачев, а за връзките с обществеността ще отговаря Антон Кутев.
Бойко Борисов е председател на ПГ на „ГЕРБ – СДС“. За заместник-председатели на групата са определени Деница Сачева, Костадин Ангелов и Румен Христов. Александър Иванов ще е секретар.
ПГ на ДПС се оглавява от Делян Пеевски. Заместник-председатели на групата са Айтен Сабри, Халил Летифов, Хамид Хамид и Искра Михайлова.
ПГ на „Демократична България“ (ДБ) се оглавява от Надежда Йорданова, заместник-председатели ще са Божидар Божанов и Катя Панева.
Председател на ПГ на „Продължаваме промяната“ (ПП) е Николай Денков. Заместник-председатели ще са Ивайло Шотев и Татяна Султанова.
ПГ на „Възраждане“ както досега се оглавява от Костадин Костадинов, заместник-председател е Петър Петров, секретар – Ангел Янчев.
На първото си заседание депутатите избраха и заместник-председатели на 52-рото Народно събрание от всяка парламентарна група. Това са доц. Иван Ангелов от „Прогресивна България“, Рая Назарян от „ГЕРБ – СДС“, доц. Айтен Сабри от ДПС, ген. Атанас Атанасов от ДБ, Стою Стоев от ПП и Цончо Ганев от „Възраждане“.












