- Advertisement -spot_imgspot_img
ЛайфстайлСезонът на сакурата в Япония започна

Сезонът на сакурата в Япония започна

- Advertisement -spot_imgspot_img

Метеоролозите в Токио обявиха началото на така обичания сезон на сакура – цъфтежа на вишните в Япония. Това се случва, когато на официалното пробно дърво в храма Ясукуни има разтворени поне пет цветчета.

Днес беше наблюдавано разцъфването на вишните от сорта „Сомей Йошино“, съобщиха в изявление от Регионалния щаб на Японската метеорологична агенция (JMA) в Токио.

За да обявят официално събитието, двама облечени в костюми служители от метеорологичната агенция обиколиха дървото, за да го разгледат отблизо, и се консултираха помежду си пред национални медии и зрители. След няколко минути единият от тях обяви, че разцъфналите цветчета са 61.

Цъфтежът е започнал с пет дни по-рано от обичайната дата – 24 март. Това се дължи на по-топлото време в Токио от средата на февруари, заяви представител на метеорологичната агенция.

Най-ранната регистрирана дата за цъфтеж на вишните в японската столица е 14 март – през 2020, 2021 и 2023 г.

Сезонът на сакурата обикновено продължава до май, а гледката на обагрените в бледо лилаво вишневи дръвчета е сред най-притегателните в Страната на изгряващото слънце не само за чуждестранните туристи, но и за местните жители.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Последни новини
- Advertisement -spot_img
Свързани статии
- Advertisement -spot_img