Полицаи от Кюстендил хванаха рецидивист на пътя след катастрофа на магистрала „Струма“, станала тази сутрин. За това съобщават от полицията.
При изпреварване на лек автомобил „Тойота“ водачът на „Фиат“ предизвикал леко пътнотранспортно произшествие, след което напуснал мястото, без да спре. Потърпевшите сигнализирали полицията. Малко по-късно нарушителят – мъж на 39 години, бил засечен и спрян при километър 46 от служители на сектор „Контрол на пътното движение по главни пътища и автомагистрали“.
Направен му е тест за алкохол, като дрегерът отчел изключително висока концентрация – 5.95 промила. Пробата за наркотици пък отчела положителен резултат за кокаин.
Мъжът е задържан в ареста на Районното управление в Дупница. Справка в полицейските регистри показала, че от 2004 година досега той е санкциониран 21 пъти за различни пътни нарушения. Четири пъти е лишаван от право да управлява автомобил, като наказанията варират от 2 месеца до 2 години.
По случая е образувано досъдебно производство, уведомена е прокуратурата. Разследването продължава.












