Днес (4 март) се очаква да започне евакуацията на българските граждани, които останаха блокирани в държавите от Близкия изток заради конфликта на Иран със САЩ и Израел. Това съобщава БГНЕС.
Първите полети се очакват преди обед. Те трябва да приберат наши съграждани от Оман, Абу Даби и Дубай. Първият самолет ще лети от Оман, с него трябва да се завърнат около 300 души.
Това стана ясно от думите на служебния външен министър Надежда Нейнски.
Всичко обаче ще зависи от въздушното пространството и това, което се случва в Близкия изток, уточни тя.
Служебният премиер Андрей Гюров заяви, че правителството се е фокусирало върху извеждането на нашите сънародници от региона. По думите му се обсъждат много маршрути, но приоритет е сигурността.
Военният конфликт завари стотици наши сънародници в държавите от Персийския регион. Някои от тях са там на почивка, други са постоянно пребиваващи.












